Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po licznych pożarach premier Morawiecki zapowiedział kontrole ABW na terenie składowisk odpadów

Fot. S. Filipowicz

Po tym jak w ciągu ostatnich kilku dni w całej Polsce doszło do licznych pożarów śmieci premier Morawiecki zapowiedział  zintensyfikowane kontrole wysypisk śmieci, by zapobiec kolejnym pożarom. – Miarka się przebrała – powiedział premier na konferencji po posiedzeniu rządu.

W ostatnich dniach do pożarów wysypisk śmieci dochodziło różnych częściach kraju. Płonęło między innymi wysypisko w Zgierzu, składowisko opon w Trzebini, a w nocy z poniedziałku na wtorek wysypisko w miejscowości Wszedzień koło Mogilna. W ubiegłym tygodniu w sortowni śmieci przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie także wybuchł pożar. Spłonęło ponad 1500 ton starych, zużytych mebli składowanych na około 350 metrach kwadratowych. Zapach unoszącego się pyłu, od rana czuli mieszkańcy nie tylko miasta, a dym widać było z Barczewa.

Muszę się przychylić do opinii, że w ogromnej większości nie jest to żaden samozapłon, tylko bardzo nieprawidłowy, wręcz nielegalny i naganny proceder, z którym będziemy walczyć. Te działania mają charakter skoordynowany. Mają miejsce w krótki czasie. Są wszelkie poszlaki aby mówić o szeregu nieprawidłowościach, a nie przypadkowości tych zdarzeń

– powiedział premier Morawiecki.

W sprawie pożarów wysypisk śmieci nastąpiło zgłoszenie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – poinformował szef rządu. Dodał, że zobowiązał też prokuratora generalnego, by podjął zdecydowane działania, jeśli chodzi o prowadzenie postępowań w tej sprawie.

Premier zaznaczył, że „nie może być tak, że walczymy ze smogiem z jednej strony, a z drugiej strony poprzez takie zatrucie środowiska niszczy się nasze zdrowie, niszczy się zdrowie naszych dzieci”. – Dołożymy wszelkich starań, żeby takiemu procederowi zapobiegać a nie tylko leczyć – podkreślił szef rządu.

 

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, abw, ZGOK
CBA stworzyło kilkaset nowych etatów. Służba kusi m.in. atrakcyjną pensją

400 nowych etatów powstało w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Wciąż trwa rekrutacja do pracy – mówił w Porannych pytaniach minister Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV