Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Po ponad 30 latach kariery zawodowej nastąpiło zmęczenie materiału”. Karol Jabłoński szuka nowych wyzwań

Olsztyński żeglarz Karol Jabłoński. Fot. Ł. Węglewski

Wybitny żeglarz i bojerowiec Karol Jabłoński z OKŻ Olsztyn, po wielu latach startów, zamierza zrobić sobie wakacje.

Nie będzie jednak miał całkowitej laby, ponieważ już w ten weekend zadebiutuje w roli trenera. Z jego doświadczenia mają korzystać reprezentanci naszego kraju w klasie 49er. Karol Jabłoński będzie wsparciem dla stałego sztabu polskiej reprezentacji.

W tym roku mam przerwę w startach. Po ponad 3o latach kariery zawodowej nastąpiło zmęczenie materiału. Muszę odpocząć. Mam 56 lat i trzeba powoli szukać innych wyzwań (…) Bojery zostaną moim sportem priorytetowym. Zamierzam wystartować w Mistrzostwach Świata, które w lutym odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Przedtem będą Mistrzostwa Europy. Dojrzałem do tego, aby latem przekazywać moje doświadczenie tym, którzy chcą z tego skorzystać. Tak będzie podczas Mistrzostw Europy w klasie 49er w Gdyni. Będę pracował z zawodnikami i trenerami polskiej kadry narodowej.

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, żeglarstwo, bojery, żeglarz, bojerowiec
Sponsor tytularny elbląskich szczypiornistek wycofuje się z finansowania klubu

Start Elbląg został bez sponsora tytularnego, który zrezygnował z finansowania klubu. Wypowiedzi prezydenta godzą w nasze dobre imię i dlatego nie widzimy możliwości kontynuowania promowania miasta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV