Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po raz drugi polska młodzież z Kazachstanu spędzi wakacje na Warmii i Mazurach

Archiwum Radia Olsztyn. Grupa dzieci i młodzieży z Kazachstanu przyjechała do Olsztyna na wakacje. Fot. K.Olszewski

Trzydziestoosobowa grupa młodzieży – Polaków z Kazachstanu jest w drodze na wakacje na Warmii i Mazurach. To potomkowie polskich zesłańców w czwartym pokoleniu.

Młodzi ludzie spędzą w Polsce trzy tygodnie. Tak jak przed rokiem, zamieszkają w Nowym Kawkowie, gdzie wezmą udział warsztatach m.in patriotyczno-plastyczno-teatralnych czy naukowych. W planach jest też zwiedzanie Olsztyna, Dźwierzut, Biskupca Reszelskiego i Gietrzwałdu. Na koniec pobytu grupa pojedzie do Warszawy, gdzie przejdzie szlakiem Powstańców, odwiedzi Senat i będzie uczestniczyła w Obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego.

To już druga edycja programu „Wakacje dla Rodaka”. Oprócz wypoczynku to doskonała okazja by ćwiczyć język polski i integrować polonijne środowisko – mówi organizatorka wydarzenia prezes fundacji dla Rodaka Joanna Wilk Yaridis.

00:00 / 00:00

Projekt jest współfinansowany ze środków Kancelarii Senatu RP, który sprawuje opiekę nad Polonią i Polakami za granicą.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kazachstan, Wakacje dla Rodaka, Zesłańcy
Majówka dla Rodaka. Potomkowie zesłańców odwiedzają Warmię

Młodzież z Kazachstanu, Mołdawii, Rumunii, Białorusi oraz Polski spędza w Nowym Kawkowie Majówkę dla Rodaka. To w większości potomkowie Polaków zesłanych na tereny Kazachstanu w okresie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV