Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PO rozpoczyna akcję Wolontariusze Wolnych Wyborów. Poseł PiS odpowiada: Wniosek o nowelizację ustawy wyborczej złożyła PKW

Fot. D. Grzymska

Wolontariusze Wolnych Wyborów – to akcja obywatelska Platformy Obywatelskiej w całym kraju. Dziś w Olsztynie przedstawili ją warmińsko-mazurscy posłowie tej partii. Akcja WWW jest społeczną odpowiedzią na wprowadzone przez większość rządzącą z PiS, zdaniem posłanki PO Anny Wasilewskiej, niekorzystnych zmian w ordynacji wyborczej.

Według niej zmiany te dają możliwość partii rządzącej ingerowania w proces wyborczy, a przede wszystkim wpływania na wynik wyborczy. I dodała, że na ostatnim posiedzeniu Sejmu wprowadzano zmiany, w wyniku których w lokalach wyborczych nie będą instalowane kamery. Posłowie PO chcą też zmobilizować społeczeństwo, by jak najwięcej ludzi wzięło udział w wyborach.

Pomysł Platformy Obywatelskiej skomentował warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. Jego zdaniem rzucanie podejrzeń o fałszerstwo wyborów jest wielkim nadużyciem przez posłów PO. I przypomniał, że to właśnie PiS miało obiekcje co do prawidłowego przebiegu wyborów za rządów PO-PSL. Odniósł się też do ostatnich poprawek w ustawie wyborczej, informując, że wniosek do Sejmu złożyła Państwowa Komisja Wyborcza w związku z wprowadzeniem RODO. Dodał też, że jego partia popiera akcję nawoływania do pójścia na wybory i zapewnił jego partia będzie także do tego nawoływać.

Zgodnie z przyjętymi przez Sejm zmianami w prawie wyborczym, związanymi z wprowadzeniem RODO, samorządy nie będą miały obowiązku transmisji i nagrywania przebiegu prac obwodowych komisji wyborczych.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, wybory, PO, Jerzy Wilk
Ministerstwo Kultury odpowiada na petycję ws. usunięcia „szubienic” z rejestru zabytków

Znamy odpowiedź ministra kultury na petycję zainicjowaną i złożoną przez społecznika Antoniego Górskiego. A chodziło o wykreślenie z rejestru zabytków Pomnika Ziemi Warmińsko-Mazurskiej, zwanego potocznie szubienicami....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV