DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Po sukcesie w Polsce olsztyńskie teakwondoczki lecą po medale na Cypr

Z dorobkiem 12 medali wrócili na Warmię i Mazury nasi taekwondocy z mistrzostw Polski w Bornym Sulinowie.

Złoto wywalczyła Magdalena Rutkowska z AZS OŚ Olsztyn w wadze 53 kg i Piotr Hatowski z AKS OSW Start Olsztyn w wadze +87 kg. Trener Piotra – Marcin Chorzelewski nie ukrywał jednak, że miłą niespodzianką był dla niego występ innej reprezentantki tego klubu.

Dużą niespodziankę sprawiła Oliwia Krajewska, ponieważ pierwszy rok startuje w seniorach, w kategorii olimpijskiej 57 kg. Walczyła o finał z bardzo dobrą zawodniczką. Ostatecznie Oliwia zdobyła brązowy medal i jestem z niej bardzo zadowolony

– skomentował trener.

Trener Chorzelewski przyznał również, że o turnieju trzeba szybko zapomnieć, bo właśnie teraz poleciał ze swoimi podopiecznymi na Cypr, na mistrzostwa Europy juniorów.

Na mistrzostwa jedziemy z dwiema reprezentantkami AKS OSW Start Olsztyn: Marią Wajzer i Ewą Jamiołkowską. Uważam, że obie zawodniczki stać na podium.

O wynikach olsztyńskich taekwondoczek będziemy informować na antenie Radia Olsztyn.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w medal, mistrzostwa, teakwondo, Maria Wajzer
Nasza radiowa koleżanka zdobyła srebro i brąz na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym

Podwójny sukces Aleksandry Stańco  na XXIII Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym  w Łodzi. zawody były bezpośrednimi eliminacjami do Mistrzostw Świata. Ola na co dzień pracująca dziale reklamy...