Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po wakacjach do szkół wracają mleko, owoce i warzywa. Polska w gronie największych unijnych beneficjentów zdrowego żywienia

mleko i owoce

Polska dostanie około 25 milionów euro z unijnego budżetu na mleko, owoce i warzywa w szkołach. Wraz z nowym rokiem szkolnym powraca unijny program wsparcia i zdrowego żywienia.

Z unijnego programu ponad 145 milionów euro zostało zarezerwowanych na owoce i warzywa, a nieco ponad 100 milionów na mleko i produkty mleczne. Polska jest jednym z największych beneficjentów po Niemczech, Francji i Włoszech.

O sposobie wdrożenia programu i rodzaju rozdawanych produktów, decydują same kraje członkowskie. Wybór musi jednak uwzględniać kwestie zdrowotne, środowiskowe, sezonowość, różnorodność i ich dostępność.

Komisja Europejska, która zdecydowała o podziale pieniędzy, podkreśla, że spożycie owoców i warzyw oraz mleka jest w Unii Europejskiej zbyt małe. Rośnie natomiast spożycie niezdrowej, przetworzonej żywności, a to w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej przyczynia się do nadwagi i otyłości.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szkoła, mleko, warzywa, owoce, nabiał
Rozpoczął się nowy rok szkolny. Na Warmii i Mazurach do szkół poszło 185 tysięcy uczniów i 28 tysięcy nauczycieli

Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy. Uroczystość poprzedziła msza święta, której przewodniczył arcybiskup Józef Górzyński. Po mszy wszyscy uczestnicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV