Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pobili Białorusinów, bo „mówili po rusku”. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty

Fot. fotolia.com

Siedmiu Białorusinów zostało potraktowanych gazem łzawiącym, dwóch Polacy bili pięściami,  jednego butelką po głowie. Prokuratura  postawiła trzem  mieszkańcom Gołdapi zarzuty pobicia  na tle narodowościowym. Grozi za to do 7,5 roku więzienia.

Jak poinformował Ryszard Tomkiewicz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, 8 kwietnia wieczorem trzech mieszkańców Gołdapi zaatakowało grupę obywateli Białorusi, którzy mieszkają i pracują w Gołdapi.

Policja zatrzymała bandytów, którzy przyznali się winy. Powiedzieli funkcjonariuszom, że nie spodobało się im, że mężczyźni mówili „po rusku”.

Prokuratura postawiła im zarzut pobicia i stosowania gróźb karalnych na tle narodowościowym wobec obywateli Białorusi. Podejrzani są na wolności, ale zastosowano wobec nich dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz do miejsc, gdzie mieszkają Białorusini. W Gołdapi mieszka i pracuje prawie 200 obywateli Białorusi.

 

Autor: J. Buraczewski (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, pobicie, Gołdap
Oddali cześć policjantom zamordowanym przez NKWD w 1940 roku

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbył się uroczysty Apel Pamięci, poświęcony policjantom zamordowanym przez NKWD w 1940 roku. Po  apelu i  salwie honorowej  pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV