Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pochodzą z Olsztyna, Elbląga, Pisza, Ostródy i Sępopola. 1 czerwca uczniowie z Warmii i Mazur zasiądą w ławach poselskich

Fot. D.Grzymska

20 uczniów z Warmii i Mazur otrzymało mandaty na Sejm Dzieci i Młodzieży

Aby zdobyć mandat musieli wziąć udział w konkursie, którego temat brzmiał: “Posłowie Sejmu II RP – ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.

Zwycięska dwudziestka znajdzie się w gronie 460 młodych parlamentarzystów z całej Polski. Jak mówi Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty, to wielki sukces i zaszczyt znaleźć się w tak zacnym miejscu, który zapadnie w pamięć młodych ludzi na całe życie.

W gronie zwycięzców konkursu znalazło się 10 dwuosobowych zespołów ze szkół w Olsztynie, Elblągu, Piszu, Ostródzie i Sępopolu. Pierwszego czerwca na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży zasiądzie także Sebastian Radzimiński z Zespołu Szkół zawodowych w Ostródzie, dla którego będzie to wielka przygoda. Chętnie pozna różne punkty widzenia.

Posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się po raz 25.

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

 

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, 1 czerwca
„Chcemy chronić ofiary tych haniebnych czynów”. Dziś Sejm zajmie się zmianami w Kodeksie karnym

Sejm dziś zajmie się rządowym projektem nowelizacji Kodeksu karnego, który przewiduje m.in. zaostrzenie kar za pedofilię - zadecydowali posłowie w głosowaniu. Był to punkt sporny; sprzeciw...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV