Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pochodzący ze Snopek koło Pisza ksiądz prałat Mirosław Wachowski został wiceszefem dyplomacji watykańskiej

Fot. Pixabay.com

Pochodzący ze Snopek koło Pisza ksiądz prałat Mirosław Wachowski został wiceszefem dyplomacji watykańskiej. O nominacji poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Papież Franciszek mianował księdza Wachowskiego podsekretarzem ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu. Będzie zastępcą szefa watykańskiej dyplomacji angielskiego arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera.

Ksiądz prałat Mirosław Wachowski ma 49 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w Ełku w 1996 roku, a następnie jako wikariusz pracował w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Studia specjalistyczne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie uwieńczył tytułem doktora prawa kanonicznego, a po studiach w Papieskiej Akademii Kościelnej w 2004 roku rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej.

Ksiądz Wachowski był Sekretarzem Nuncjatury Apostolskiej w Senegalu, potem w Przedstawicielstwie Stolicy Apostolskiej przy Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu. Następnie pracował jako Radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, a od 2015 roku w Sekcji Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papież Franciszek, Watykan, Ksiądz prałat Mirosław Wachowski
W Kościele katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Pokoju. Papież w swoim orędziu zwrócił się do polityków

„Pokój temu domowi!" - do tych słów Ewangelii nawiązał papież Franciszek w swoim orędziu na 52. Światowy Dzień Pokoju, który jest obchodzony 1 stycznia. Papież zaapelował...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV