Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pochówek producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka poza cmentarzem był nielegalny. Sąd zajmie się sprawą w kwietniu

Piotra Woźniaka-Staraka pochowano pa prywatnej posesji w Fuledzie na Mazurach

Sąd Rejonowy w Giżycku rozpozna wniosek policji o ukaranie w związku z pochówkiem urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka w grobie znajdującym się poza obrębem cmentarza. Sprawę wyznaczono na 20 kwietnia.

O pochowanie poza cmentarzem znanego producenta filmowego, tragicznie zmarłego w wypadku na jeziorze Kisajno, obwiniony został Mirosław S. Policja w Giżycku sprawdzała, czy w związku z pochówkiem Piotra Woźniaka-Staraka na terenie prywatnej posesji w miejscowości Fuleda doszło do złamania przepisów ustawy o cmentarzach. Ustawa ta stanowi bowiem, że pochówku w Polsce można dokonywać wyłącznie na cmentarzach. Za złamanie tego przepisu grozi kara grzywny. Postępowanie policji to pokłosie zawiadomienia wójta gminy Giżycko i giżyckiego sanepidu.

W nocy 18 sierpnia ubiegłego roku producent filmowy Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Nurkowie odnaleźli ciało 22 sierpnia. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie podała, że przyczyną śmierci producenta była

ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego. najprawdopodobniej w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej.

Decyzją rodziny Piotr Woźniak-Starak został pochowany w rodzinnej posiadłości w Fuledzie. Warmińsko-mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że rodzina nie dostała na to zezwolenia.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Woźniak-Starak
Jest decyzja prokuratury w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Olsztyńska Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy i pasierb jednego z najbogatszych Polaków utonął latem w jeziorze Kisajno na Mazurach. Do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV