Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Poczynania grupy antyszczepionkowców są działaniami na szkodę państwa”

Fot. fotolia.pl

Presja wywierana na rodzicach przez ruchy antyszczepionkowe zbiera coraz większe żniwo. Koronnym argumentem, którym się posługują jest przekonanie, że szczepionki wywołują autyzm. To gra na uczuciach rodziców, którzy dla dzieci chcą jak najlepiej – mówiła Sabina Szafraniec, prezes krakowskiego Stowarzyszenia „Parasol dla życia”.

Sabina Szafraniec dodała, że antyszczepionkowcy powołują się na pseudonaukowców. I przytacza przykład z lat 80. gdy opublikowano badania dr Wakefielda, które okazały się sfałszowane.

00:00 / 00:00

Lekarze i epidemiolodzy biją na alarm. W środę w olsztyńskiej Izbie Lekarskiej odbyła się konferencja naukowa dot. problemów realizacji szczepień ochronnych. Zdaniem autorytetu w dziedzinie wakcynologii, dra Pawła Grzesiowskiego, prezesa Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, trzeba podjąć działania prawne wobec ruchu antyszczepionkowego. Przekonuje, że jest to działanie na szkodę bezpieczeństwa państwa.

00:00 / 00:00

W Polsce i na Warmii i Mazurach przybywa nieszczepionych dzieci. W tym roku do trzeciego kwartału w naszym regionie jest już ich 1098, czyli o 57 więcej niż za cały ubiegły rok.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w badania, szczepionki, antyszczepionkowcy, Sabina Szafraniec
Olsztynianie mają „zdrowie pod kontrolą”. Bezpłatne badania w Galerii Warmińskiej

Ciśnienie tętnicze, poziom cukru i spirometrię – m.in. takie badania zupełnie za darmo można było zrobić w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Akcja badań profilaktycznych "Zdrowie pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV