Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod łyżwiarzem załamał się lód na Jeziorze Lidzbarskim. Mężczyznę uratowali strażacy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Daniel Wojciechowski

Strażacy uratowali łyżwiarza, pod którym załamał się lód na Jeziorze Lidzbarskim. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało.

Około godz. 11 dostaliśmy informację, że przy plaży w Lidzbarku topi się młody mężczyzna. Informacje dostaliśmy od osób postronnych, które zauważyły całe zdarzenie. Strażacy szybko na saniach lodowych podsunęli się do mężczyzny, który znajdował się w odległości około 30m od brzegu.

– poinformował brygadier Leszek Góralski z państwowej straży pożarnej w Działdowie.

Łyżwiarz trafił do szpitala w Działdowie. Poza tym, że zmarzł i najadł się strachu, nic mu się nie stało. Mężczyzna wpadł do wody, ponieważ jezioro na środku nie jest zamarźnięte, a on zbyt daleko odjechał od brzegu.

Strażacy apelują do wędkarzy i łyżwiarzy, by nie wchodzili na tafle lodowe na jeziorach, gdyż lód jest jeszcze zbyt cienki.

Autor: A.Socha
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, lód, łyżwiarz
Amplituda temperatur jest tak duża, że wchodzenie na lód jest niebezpieczne. Młodzież przeszła szybkie szkolenie z bezpieczeństwa

O zachowanie ostrożności, zaapelował w pierwszym dniu ferii na Warmii i Mazurach Maciej Rokus, szef grupy specjalnej płetwonurków RP. Amplituda temperatur jest na tyle duża, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV