Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podał się za kolegę i miał zakaz prowadzenia samochodów. 27-latek stanie przed sądem

Fot. Straż Graniczna

Patrol z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie zatrzymał 27-latka, który kierował toyotą bez uprawnień i podawał dane kolegi.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli i poinformował, że nie posiada przy sobie prawa jazdy. Natychmiast wyrecytował imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i pesel. Funkcjonariusze SG sprawdzili w bazach danych i stwierdzili, iż dane nie zgadzają się z wizerunkiem. Okazało się, że mężczyzna wyuczył się danych swojego kolegi z powiatu olsztyńskiego. Tym sposobem chciał uniknąć odpowiedzialności karnej za brak uprawnień do kierowania autem. Funkcjonariusze Straży Granicznej potwierdzili, że kierujący toyotą ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku.

Mieszkaniec Olsztyna za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy Straży Granicznej otrzymał 200 złotowy mandat. Za złamanie zakazu odpowie przed sądem.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, mandat, straż graniczna, zatrzymanie, dane osobowe
Sprawdzają legalność i warunki zatrudnienia. Strażnicy Graniczni zwiększają kontrole pracy cudzoziemców

Strzegą granic i migracji ludzi. Straż Graniczna ma sporo pracy, bo zajmuje się też ściganiem przemytników czy kontrolą na drogach. Jednym z najważniejszych zadań jest sprawdzanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV