Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podcinanie włosów – fryzjerski mit?

Fot. fotolia.com

Wraz z nadejściem wiosny, odczuwamy potrzebę zmian – diety czy odświeżenia szafy, a także fryzury. „To nieprawda, że po zimie włosy trzeba bezwzględnie obciąć” – przekonuje Marta Klowan. Dermofryzjer radzi natomiast zaszaleć z modną w tym sezonie grzywką, która szybko odrasta.

Jak przyznaje Marta Klowan – dermofryzjer, ekspert pielęgnacji włosów i autorka książki „Włosy w świetnej formie przez cały rok. Proteiny, humektanty i reszta potworów” – wraz z nadejściem wiosny, rośnie w nas potrzeba zmian. „Gdy tylko pojawiają się jej pierwsze oznaki, tnę setki grzywek, włosy długie do krótkich, cieniuję te zapuszczane do tej pory na równo, rozjaśniam włosy ciemne, a przyciemniam jasne… Po ciemnym czasie ukrywania włosów, każda z nas chce wejść w nowy sezon z czymś nowym” – wylicza.

Ekspertka zauważa jednak, że zwykle po chwilach uniesienia przychodzi moment skruchy i żalu… „Łatwo jest obciąć zapuszczane przez jesienno-zimowe miesiące włosy, ale dosztukować się nie da. Zanim zrobisz szalony krok, ogranicz się do drobnych zmian, które cieszą, zaspokoją potrzebę metamorfozy, ale nie powodują powstania nieodwracalnych efektów” – pisze w swojej książce.

Jednym z pomysłów na odświeżenie fryzury jest podcinanie włosów – pokutuje przekonanie, że taki zabieg pomaga zregenerować włosy. „To nieprawda, że po zimie włosy trzeba bezwzględnie obciąć. Jeśli dbałaś o swoją czuprynę, zapuszczasz włosy, wystarczy podcinać końcówki co kilka miesięcy i nie musi to wcale wypaść w okresie wiosennym” – tłumaczy.

Ekspertka zmianę fryzury radzi zacząć od metody małych kroków. „Jeśli nosisz grzywkę na bok, wypróbuj grzywkę na prosto lub ciętą w półokrąg, możesz ją też wypiórkować, będzie lżejsza i zmieni charakter twarzy” – sugeruje.

Z kolei, jeśli do tej pory nie odważyłyśmy się na grzywkę, warto zmienić podejście. „Grzywka szybko odrasta, bez problemu zaczeszesz ją na bok lub odgarniesz, gdy ci się znudzi” – przekonuje Klowan i zaznacza, że wraca moda na grzywki dla kręconowłosych, które przy burzy loków wyglądają wręcz przepięknie. Jest jedno „ale”… „Tylko błagam – nie prostuj jej! Urok kręconej grzywki to drapieżna naturalność!” – apeluje.

I tak, jej zdaniem, bardzo efektownie wyglądają grzywki w stylu szalonych lat 80. czy 90. „Puszczone od czubka głowy, ładnie okalają twarz. Wybierz grzywkę odpowiednią dla twojego typu twarzy. Buzie okrągłe ładnie prezentują się w grzywkach na bok, asymetryczne – w grzywkach typu zasłonki, a pociągłe – w takich zakrywających czoło. Tylko bardzo młode i symetryczne buzie mogą sobie pozwolić na grzywki krótkie, geometryczne i fikuśne” – opisuje.

A co, jeśli grzywka to ostatnia rzecz, na którą mamy ochotę, jeśli chodzi o zmianę wizerunku? Wówczas warto rozważyć zmianę kształtu fryzury. „Jeśli do tej pory nosiłaś włosy obcięte w trapez, wypróbuj zaokrąglenie linii w delikatne U. Włosy okalające ramiona będą sprawiały wrażenie gęstszych, złagodzą rysy twarzy, wizualnie zdejmą zmęczenie z jej dolnej części” – kwituje.

Autor: PAP Life
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fryzjer
Najlepszy fryzjer na świecie pochodzi z Olsztyna. Jacek Chamera zwyciężył na mistrzostwach w Paryżu

To największy sukces polskiej kadry juniorów w historii. Olsztyńscy fryzjerzy na koncie mają podwójne złoto na mistrzostwach w Paryżu.  Jacek Chamera we fryzjerstwie szkoli się od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV