Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podczas prac w ogrodzie natknął się na niebezpieczne znalezisko. Mieszkaniec Warchał może mówić o dużym szczęściu

Fot. Pixabay.com

Podczas prac gospodarczych na działce znalazł niewybuchy. Policjanci zostali poinformowani o tym przez właściciela posesji w Warchałach w gminie Jedwabno.

O znalezisku natychmiast poinformowano oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki policji, który na miejsce skierował partol, aby zabezpieczyć niewybuchy do czasu przyjazdu specjalistycznej formacji. Niewybuchy znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych. Od razu powiadomiono również jednostkę specjalną z Olsztyna.

– mówi aspirant sztabowy Anna Walerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Niewybuchami zajęli się żołnierze z Lidzbarka Warmińskiego. – Żołnierze z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznania, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, zabezpieczyli pocisk oraz 3 granaty, aby w bezpiecznych warunkach je zneutralizować – dodała asp. sztab. Anna Walerzak.

Funkcjonariusze przypominają: gdy znajdziemy pociski, granaty czy inne niewybuchy należy natychmiast powiadomić funkcjonariuszy.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, policja, Jedwabno, Warchały
Tragiczny wypadek pod Kętrzynem. Pijany kierowca uderzył w drzewo, nie żyje pasażer samochodu

Kompletnie pijany kierowca doprowadził do wypadku, w którym zginął jego pasażer. Do zdarzenia doszło w środę późnym popołudniem na trasie między Kętrzynem a Nakomiadami. Ze wstępnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV