Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podczas wycinki drzew znaleziono pociski artyleryjskie

Pociski znaleziono w lesie niedaleko Lipowca. Fot. policja

W lesie niedaleko Lipowca w powiecie ostródzkim odkryto składowisko pocisków artyleryjskich różnego kalibru.

Pirotechnicy wydobyli już kilkadziesiąt pocisków o dużym kalibrze, kolejne czekają na usunięcie. Na niewybuchy natrafiono podczas wycinki drzew – wyjaśnia rzeczniczka ostródzkiej policji podkomisarz Bożena Bujakiewicz:

00:00 / 00:00

Prawdopodobnie pociski pochodzą z czasów współczesnych. W miejscu, gdzie je znaleziono, był kiedyś poligon. Tylko w ubiegłym roku ostródzcy pirotechnicy wyjeżdżali do podobnych zgłoszeń aż 34 razy. W tym roku to już piąte zgłoszenie.

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Znalezionych niewybuchów nie wolno dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do stawów, jezior czy rowów. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję bądź inne służby. (karp/bsc)

Pociski znaleziono w lesie niedaleko Lipowca. Fot. policja

Pociski znaleziono w lesie niedaleko Lipowca. Fot. policja

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociski
Saperzy rozminowali las koło Spychowa

250 starych, ale wciąż groźnych pocisków, znaleźli saperzy w lasach Nadleśnictwa Spychowo na Mazurach. Policjanci oczyścili 8 hektarów lasu rosnącego blisko trasy kolejowej Pisz-Szczytno. Obszar został...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV