Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podczas zdalnych lekcji produkują przyłbice. Pierwsze z nich za kilka dni trafią do ratowników medycznych z Olsztyna

Przyłbice powstają na drukarce 3D

W walce z pandemią pomagają także szkoły. Nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie rozpoczęli produkcję przyłbic ochronnych.

W ten sposób chcą wspierać ratowników medycznych w walce z koronawirusem. Przyłbice powstają na drukarce 3D podczas zdalnych zajęć lekcyjnych z uczniami.

– W ten sposób nauczyciele uczą jak programować tego typu drukarki i wykonywać konkretne projekty – wyjaśnia dyrektorka szkoły Małgorzata Pańczyk

Uczniowie obserwują ten proces zdalnie odbywając lekcje. Nauczyciele pokazują jak programować taką drukarkę i jak wykonywać potem gotowe projekty. Zamiast robić inne rzeczy nauczyciele doszli do wniosku, że można drukować przyłbice.

Do tej pory w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie powstało czterdzieści takich przyłbic ochronnych. W najbliższy piątek trafią one do ratowników medycznych ze szpitala wojewódzkiego w Olsztynie.

Przyłbice powstają na drukarce 3D

Autor: I.Malewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, nauczyciele, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych, koronawirus
Co dalej z programem 500+? Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odpowiada

Absolutnie nie wycofujemy się z programu 500 plus - zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że na razie wskaźniki nie pokazują wzrostu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV