Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podinspektor Marek Kuśmierczyk odznaczony srebrnym medalem

Zastępca komendanta miejskiego policji w Olsztynie podinspektor Marek Kuśmierczyk odebrał w Warszawie srebrny medal „Za długoletnią służbę”

Srebrny medal „Za długoletnią służbę” odebrał w Warszawie zastępca komendanta miejskiego policji w Olsztynie podinspektor Marek Kuśmierczyk.

W weekend odbyły się centralne uroczystości z okazji Święta Policji. Za codzienną służbę dziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym komendant główny policji nadinspektor Jarosław Szymczyk. Odznaczono w sumie 46 osób i jedną pośmiertnie; złotym medalem za zasługi dla policji wyróżniono prof. Richarda Warda – poprzedniego dziekana Wydziału ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Nauk Kryminalistycznych.

Wśród 18 odznaczeń prezydenckich, dwie osoby uhonorowano srebrnym i jedną brązowym krzyżem zasługi. 15 funkcjonariuszy otrzymało medale „Za długoletnią służbę”, a kolejnych 15 odznaki „Zasłużony policjant”. 12 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie oficerskie.

Wyróżniony podinspektor Marek Kuśmierczyk jest magistrem administracji. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ukończył m.in. studia podyplomowe z zarządzania kryzysowego oraz zarządzania jednostkami organizacji w administracji. Obecnie jest zastępcą komendanta miejskiego policji w Olsztynie i na co dzień nadzoruje pion prewencji. W policji służy od 26 lat. Przez 16 lat związany był ze sztabem policji komendy wojewódzkiej w Olsztynie. W 2009 roku był odznaczony brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju, a w 2011 brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Był też wielokrotnie wyróżniany przez przełożonych. Marek Kuśmierczyk ma 44 lata, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Jego hobby to historia i literatura faktu. W wolnym czasie czyta książki i fotografuje.

 

(kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, medal
Policjanci z Braniewa obchodzą swoje święto

Funkcjonariusze mają z czego się cieszyć, bo roczne podsumowanie wyników ich pracy jest bardzo dobre. - Skuteczność wykrywania przestępstw wynosi ponad 70 procent - podkreśla inspektor...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV