DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Podium w lotach nie dla Polaków. Zdecydowała słabsza forma naszego lidera

Od lewej: Kamil Stoch, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła. Fot. archiwum Radia Olsztyn (Tadeusz Mieczyński).

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. Zwyciężyli Słoweńcy, przed Niemcami i Austriakami.

Zawodnicy trenera Stefana Horngachera, w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, na półmetku plasowali się na szóstej pozycji. Po drugiej próbie Żyły awansowali na trzecie miejsce, na którym utrzymywali się do ostatniej kolejki.

Słabszy skok oddał jednak ponownie Stoch i biało-czerwoni spadli o jedną lokatę. By znaleźć się po raz 25. na podium zawodów PŚ zabrakło im 16,6 pkt.

Był to szósty konkurs drużynowy PŚ w tym sezonie, ale pierwszy na mamucim obiekcie. Biało-czerwoni triumfowali dwukrotnie – 17 listopada 2018 w Wiśle i 15 lutego w niemieckim Willingen. W pozostałych trzech zwyciężyli Niemcy, Austriacy i Norwegowie.

…………………….

Wyniki drużynowego Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund
1. Słowenia (Anze Semenic, Peter Prevc, Domen Prevc, Timi Zajc) – 1632,9 pkt.
2. Niemcy (Constantin Schmid, Richard Freitag, Karl Geiger, Markus Eisenbichler) – 1606,3
3. Austria (Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Stefan Kraft) – 1562,8

Kamil Stoch czwarty w Lillehammer. Zwyciężył Stefan Kraft

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wygrał Austriak Stefan Kraft, a liderem cyklu Raw Air pozostał drugi tego...