Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podopieczni FOSY zaprezentują swoje prace w Planecie 11

Jutro w Olsztyńskiej Bibliotece Multimedialnej Planeta 11 odbędzie się wernisaż pt. „Prezentacje”. Jest to inicjatywa Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Ma na celu rozpowszechnianie pasji i talentów niezwykłych ludzi.

Z tej okazji gośćmi Izabeli Malewskiej byli Bartłomiej Głuszak, prezes FOSY i artystka Kinga Morawiak.

I. Malewska: Wystawa „Prezentacje” to efekt wielomiesięcznych działań. Będziemy mogli zobaczyć wystawę prac osób, które mają talenty i nie do końca o nich wiedziały?

Bartłomiej Głuszak: Tak, trafniej byłoby nazwać osób, którym towarzyszymy w rozwoju. Federacja FOSA to grupa społeczników, organizacji, które pomagają grupom, ludziom w trudnej sytuacji. Pomagamy w różny sposób: poprzez aktywizację zawodową, społeczną w całym województwie. Udało nam się znaleźć osoby, którym pomagamy w ramach projektów, które mają różnego rodzaju pasje. My na te pasje patrzymy z trzech stron: po pierwsze pasja może dawać sens życia – w tym przypadku rękodzieło. Druga perspektywa to możliwość dorobienia sobie, a trzecia, to główne źródło utrzymania. Te perspektywy też można łączyć.

I. Malewska: Wyczarować coś z niczego to jest sztuka, to jest prawdziwa magia. Pani zajmuje się biżuterią?

K. Morawiak: Tak, breloczkami kolczykami – wszystkim, co może człowiek na sobie, przy sobie nosić. Coś z niczego, co nadaje charakteru naszemu wyglądowi.

I. Malewska: Mówimy o biżuterii. Ta najciekawsza, która w ostatnim czasie powstała to…?

K. Morawiak: To są bransolety z łańcucha rowerowego, z ogniw łańcucha i nakrętek do śrub. Do kompletu też powstają powoli kolczyki i smycze dla panów.

Posłuchaj rozmowy

Wystawę będzie można oglądać od 7 do 30.06.2018 roku w Planecie 11.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz”. Kampania edukacyjna ostrzega przed „chwilówkami”

NBP wspólnie z Uniwersytetem Nowoczesnego Obywatela prowadzi w Olsztynie edukacyjną kampanię dla młodzieży. Akcja uczy zasad bezpiecznego korzystania z usług finansowych i ostrzega przed zaciąganiem krótkoterminowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV