Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podpalił auta i patrzył z ukrycia, jak jego koledzy gaszą pożar. Sprawcą jest młody strażak

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

Strażak Ochotniczej Straży Pożarnej z Napiwody w gminie Nidzica okazał się podpalaczem aut i altany. 22-latek przyznał się do winy.

Pierwsze podpalenia miały miejsce w nocy z 22 na 23 października 2019 r. Spłonęły wówczas 3 auta osobowe. Jak się okazało, tej samej nocy podpalona została altanka budowana w czynie społecznym przez mieszkańców.

Sprawca został zatrzymany 5 listopada, złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do październikowych podpaleń oraz do dwóch wcześniejszych pożarów z kwietnia i lipca. Oświadczył, że wiedział co robi, a podpaleń dokonywał przy użyciu benzyny. Podczas wizji lokalnej ze szczegółami opowiedział, jak tego dokonywał i wskazał, gdzie przechowywał substancje łatwopalne. Przyznał, że po ostatnim podpaleniu aut, patrzył z oddali na akcję gaśniczą, w której brali udział jego koledzy z OSP.

Mężczyzna swoimi podpaleniami spowodował straty na łączną kwotę 33 600 zł. Na wniosek policji i prokuratury wobec sprawcy zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonym z zakazem wydania paszportu.

Teraz za zniszczenie mienia 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażak, samochód, OSP, altanka, podpalacz, gmina nidzica
Skradzione w Andorze auto wróci do właściciela. Luksusowy samochód zatrzymano na przejściu granicznym

Auto marki kia sorento wart jest 135 tysięcy złotych. Pojazd został skradziony w Andorze, a odzyskany na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach. Samochodem na niemieckich numerach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV