Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podsumowanie długiego weekendu na drogach

Fot. policja

4 osoby zginęły, a 19 zostało rannych – to policyjne podsumowanie minionego długiego weekendu na drogach województwa warmińsko-mazurskiego.

Łącznie na trasach regionu doszło do 21 wypadków.

Najtragiczniejszy miał miejsce w niedzielę nad ranem na drodze powiatowej prowadzącej do miejscowości Bajdyty w gminie Bartoszyce. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że osobowy opel zderzył się z jeleniem, następnie uderzył w drzewo i przewrócił się na dach wpadając do przydrożnego rowu. Pojazd stanął w płomieniach. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie osoby. Niestety nie udało się ich uratować. Prawdopodobnie to dwaj mężczyźni w wieku 25 i 28 lat.

Tragicznie zakończył się również wypadek niedaleko Mrągowa, do którego doszło w sobotę. Policjanci wstępnie ustalili, że 18-letni kierowca golfa jadący z Mrągowa do Karwi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się bokiem z prawidłowo jadącą ciężarówką. Niestety młody kierowca zmarł na miejscu.

Z kolei w niedzielę po południu ranne zostały 4 osoby. Do wypadków doszło na drogach numer 15 i 51.

Tymczasem w z ogólnopolskich policyjnych statystyk wynika, że od środy do soboty na polskich drogach doszło do ponad 350 wypadków, w których zginęło 30 osób. Ponad 430 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali też prawie 1100 nietrzeźwych kierujących.

 

(gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Międzynarodowe manewry wojskowe na poligonie w Drawsku

Na poligonach Polski, Litwy, Łotwy i Estonii rozpoczynają się manewry wojskowe Saber Strike - 15. Bierze w nich udział około 6 tysięcy żołnierzy z 13 państw...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV