Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podsumowanie Eurowyborów, wizyta szefa MON w Gołdapi i wypowiedzi Z. Klepackiej ws. LGBT. Oglądaj audycję My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w studiu byli:

  • Katarzyna Królak – Nowoczesna,
  • Piotr Żuchowski – Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • Henryk Falkowski – Kukiz’15,
  • Janusz Cichoń – Platforma Obywatelska RP,
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość.

Temat 1.
Sytuacja w ugrupowaniach politycznych po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dużo działo się w PSL-u i Nowoczesnej. W PiS-ie zaś mamy do czynienia z exodus do Brukseli. Podobno jutro szykują się zmiany w rządzie. 

Temat 2.
Wizyta szefa MON Mariusza Błaszczaka w Gołdapi. Nowy sprzęt i zapowiedź zwiększenia liczy żołnierzy w jednostkach północno-wschodniej Polski. Dziewięć samobieżnych przeciwlotniczych zestawów Poprad trafiło do 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Każdy zestaw jest uzbrojony w cztery wyrzutnie i głowicę optoelektroniczną. Służy do zwalczania celów na wysokości do 3,5 km i na odległość do 5,5 km. Sprzęt przekazał żołnierzom minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Temat 3.
Hejt i obrona Zofii Klepackiej – medalistki olimpijskiej, po jej wypowiedzi na temat środowisk LGBT. Zofia Noceti-Klepacka w lutym wyraziła swój sprzeciw wobec stołecznej „Deklaracji LGBT+”. To sprawiło, że olimpijka stała się obiektem ataków oraz gróźb. Na ulicy Klepacką przed komisją wyborczą zaczepiła Kinga Rusin, w internecie zaatakował ją Borys Szyc. Pojawił się nawet apel o wykreślenie Klepackiej z kadry narodowej. Oficjalnym powodem – szerzenie tzw. mowy nienawiści. Obrońcy Klepackiej mówią o obronie rodziny. W związku z atakiem ruszyła akcja wsparcia dla Zofii Noceti-Klepackiej. Do akcji w ciągu zaledwie kilku dni dołączyło kilkadziesiąt tysięcy osób, a liczba wspierających medalistkę igrzysk olimpijskich oraz wielokrotną medalistkę mistrzostw świata w windsurfingu nadal rośnie.

 

Redakcja: A. Dybcio za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, H. Falkowski, K. Królak, D. Rudnik, P. Żuchowski
„Motywacja i rywalizacja” – to hasła, które przyświecają nowemu trenerowi siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn

Siatkarski Indykpol AZS Olsztyn zaprezentował nowego szkoleniowca. Jest nim Włoch Paolo Montagnani, dla którego będzie to pierwszy sezon spędzony w Polsce. Jak przyznał nowy trener olsztyńskich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV