Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podszywali się pod funkcjonariuszy CBŚP i porwali gdańskiego adwokata. Sprawa trafiła do sądu

Fot. fotolia.pl

Sąd zajmie się sprawą grupy przestępczej podejrzanej o napady z bronią w ręku. Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Członkom tej grupy zarzuca się, że podszywając się pod funkcjonariuszy publicznych dokonali szereg napadów z bronią w ręku.

Grupa działała w latach 2014-2015 m.in. Gdańsku, Ostródzie, Elblągu i Koszalinie. Akt oskarżenia w tej sprawie zawiera w sumie sześćdziesiąt trzy zarzuty. Członkowie tej grupy przestępczej przed olsztyńskim sądem będą odpowiadać m.in. za uprowadzenie gdańskiego adwokata w okresie od 29 do 30 czerwca 2015 r.

Oskarżonym zarzuca się, że podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, pod pozorem kontroli drogowej zatrzymali osobowe audi, po czym używając młota, wybili szybę w aucie i uprowadzili podróżującego nim adwokata. Następnie, grożąc mu obcięciem palca i pozbawieniem życia, próbowali go zmusić do wypłacenia miliona złotych w zamian za uwolnienie, po czym w dniu 30 czerwca 2015 r. uwolnili go na drodze w okolicy Ostródy, jednocześnie nadal żądając od pokrzywdzonego zapłaty okupu w terminie siedmiu dni.

Źródło: PAP
Redakcja: J. Golon/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w adwokat, grupa przestępcza, porwanie, Sąd Okręgowy w Olsztynie
Policjanci CBŚ z Olsztyna rozbili grupę przestępczą. Wśród zatrzymanych są pracownicy banku

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna rozbili grupę, której członkowie są podejrzani m.in. o niekorzystne rozporządzenie mieniem dużej wartości innych osób, pranie pieniędzy, a także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV