Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podtrzymano ostrzeżenie przed burzami i silnym deszczem. RCB przypomina – jeżeli to możliwe, należy zostać w domu

Fot. pixabay.com

IMGW wydało we ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i silnym deszczem dla ośmiu województw. Alertem zostało objętych osiem województw w tym wschodnia część Warmii i Mazur.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniana, że w czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a jeśli jest to możliwe, należy zostać w domu.

Jeżeli jednak podczas burzy jesteśmy poza domem, trzeba jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie. Należy też pozostać w samochodzie, jeżeli jesteśmy akurat w podróży. RCB wyjaśnia, że samochód stanowi dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna. Jeżeli na otwartej przestrzeni przebywamy w grupie, trzeba rozproszyć się na odległość kilkudziesięciu metrów. Chodzi o to, aby w razie uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy osobom porażonym.

RCB przypomina również, że występujący podczas burz silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne, dlatego należy się przygotować na przerwy w dostawie prądu. Ze względu na intensywne opady deszczu mogą wystąpić także lokalne podtopienia.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza, ostrzeżenie, IMGW, piorun
Synoptycy ostrzegają: na Warmii i Mazurach możliwe burze z gradem

W poniedziałek wieczorem i w nocy na Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii i Mazurach, w Małopolsce i w województwie świętokrzyskim możliwe burze, intensywne opady...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV