Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podwykonawcy czekają na wypłatę zaległych milionów

Prawie 10 milionów złotych – na taką kwotę czekają podwykonawcy i firmy usługowe, które pracowały przy budowie drogi numer 16 między Borkami Wielkimi a Biskupcem.

Po ogłoszeniu upadłości przez firmę Alpine Bau pozostały setki nieopłaconych faktur, za które firmy musiały już zapłacić podatki. W sumie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło 68 wniosków od firm, które pracowały przy budowie trasy.

Wczoraj (11.11.) około 20 przedsiębiorców protestowało blokując drogę.

To akt desperacji, bo nikt nie zauważa naszego problemu – mówi jeden z protestujących Krzysztof Sznip:

00:00 / 00:00

Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że na zaległe pieniądze będzie trzeba jeszcze poczekać, bo teraz sprawą zajmie się sąd w Katowicach:

00:00 / 00:00

Dyrekcja zwróciła się do sądu o wszczęcie wtórnego postępowania upadłościowego. Po tym będzie możliwe wypłacenie należności polskim wykonawcom.

Firmy, które współpracowały z Alpine Bau mogą się ubiegać o wynagrodzenia także bezpośrednio u syndyka w Austrii, który dysponuje finansową gwarancją zapewnioną na wypadek ogłoszenia upadłości firmy. (skra/bsc)

Relacja Aleksandry Skrago:

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Alpine Bau, podwykonawcy
Chcą zaległych wypłat za budowę krajowej 16

Kilkanaście osób będzie blokowało drogę krajową nr 16 w Borkach Wielkich koło Biskupca. To pracownicy firm budujących tą trasę, którzy nie dostali wynagrodzenia po tym, jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV