Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
IMIENINY: Edwarda, Narcyza, Zbysława
EUR: 4.2162 CHF: 3.6028
USD: 3.4214 GBP: 4.7778
Logowanie
 

Podzieli się najcenniejszym. To 12 edycja akcji „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie”

Krwiodawstwo, Fot. Archiwum RO

36 dawców oddało krew w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim. To część programu „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie” pod hasłem „Ognisty ratownik – gorąca krew”

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które chętnie wspierają tę akcję, oddając honorowo krew – mówi koordynator akcji – starszy kapitan Tadeusz Ruczyński z nowomiejskiej komendy PSP.

Ogólnopolska akcja „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie” odbywa się po raz 12. i z roku na rok  coraz większa liczba zawodowych i ochotniczych strażaków wpisuje się w rzesze honorowych dawców.

W ciągu roku w Polsce przeprowadzanych jest około miliona transfuzji. Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie.

 

Autor/redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nowe Miasto Lubawskie, Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie, Ognisty ratownik - gorąca krew
Za niespełna 3 lata pojedziemy obwodnicą Nowego Miasta Lubawskiego

 Wykonawca, konsorcjum Porr, zaproponował wybudowanie trasy w ciągu 34 miesięcy i zaoferował 10-letni okres gwarancji. Budowa  kosztować będzie 318 milionów złotych. Podczas przetargu wykonawcy Generalna Dyrekcja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV