Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pogoda sprawiła, że olsztyńska kwesta była jedną z najskromniejszych

Kwesta Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na nekropoli w Dywitach. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Nieco ponad 10 tysięcy złotych uzbierali kwestujący w dzień Wszystkich Świętych na olsztyńskich cmentarzach.

Efekt zbiórki jest najniższy w historii, co organizatorzy tłumaczą wyjątkowo niekorzystną pogodą. Pieniądze przeznaczane zostaną na odnawianie zabytkowych nagrobków i ogrodzeń nieczynnych już cmentarzy. Kwestę na olsztyńskich cmentarzach od 14 lat organizuje Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach.

Dziś Społeczny Komitet poinformował, że wczorajsza zbiórka przyniosła 10 tysięcy 400 złotych, z czego 9 tysięcy 100 złotych zebrano na cmentarzu komunalnym w Olsztynie, a 1300 złotych na olsztyńskiej nekropolii w Dywitach. Organizatorzy zbiórki w serwisie społecznościowym napisali:

Wczorajszy (1 listopada) deszcz sprawił, że zebraliśmy znacznie mniej datków niż w latach ubiegłych, a w zasadzie jest to najniższy wynik w ciągu ostatnich 14 lat. Głowy do góry, w przyszłym roku będziemy bić rekord w przeciwną stronę.

W sumie przez 14 lat na olsztyńskich cmentarzach komunalnych udało się zebrać prawie 246 tysięcy złotych, z czego najwięcej – 23 tysiąca złotych w 2013 roku.

Kwesta Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na nekropoli przy ulicy Poprzecznej. Fot. A. Podbielska

(pap/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kwesta, cmentarz
Kwesta na polskie cmentarze na Litwie i Żołnierzy Wyklętych

Na cmentarzu komunalnym w Ełku zbierane są pieniądze na rzecz ratowania polskich cmentarzy na Litwie. Z zebranych do tej pory środków udało się odrestaurować między innymi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV