Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pogranicznicy trafili do nielegalnej hurtowni papierosów

Straż graniczna odkryła nielegalną hurtownię tytoniu, fot. WMSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zauważyli w Reszlu na jednej z posesji osoby, które pakowały do samochodu dostawczego kartony z papierosami marki Marlboro. Intuicja ich nie zawiodła. Trafili na nielegalną hurtownię papierosów.

Funkcjonariusze natychmiast weszli na teren posesji i przeszukali pojazd. Ujawnili w nim  prawie 72 tys. sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 49 tys. zł. Kierowcą volkswagena okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego.

Następnie w domu należącym do 56-letniej kobiety, znaleźli  prawie 21 tys. sztuk papierosów różnych marek. Po chwili na posesji pojawił się 40-letni mężczyzna, mieszkaniec Mławy. Chciał kupić papierosy.

Funkcjonariusze W-MOSG zdeponowali łącznie 93 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 63 tys. zł, a także zabezpieczyli gotówkę w kwocie 11,5 tys. zł.

WMSG/ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papierosy
Straż graniczna i celnicy wspólnie walczą z przemytem papierosów

Straż graniczna wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego rozbiła pod Bartoszycami rodzinny nielegalny interes. W trakcie przeszukania jednej z posesji w powiecie bartoszyckim, której właścicielami są dwaj...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV