Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pokaz zwycięzkich projektów UWM na „Brussels Innova”

Prof. Jerzy Gielecki z Katedry Anatomii UWM prezentuje system fusion – efekt wieloletniej pracy zespołu naukowców z Olsztyna i dr. Michała Chlebieja z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Fot. A. Kulik

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie zaprezentowano zwycięskie projekty, które zdobyły główne nagrody na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Innova”.

Największym zainteresowaniem cieszył się zwycięski wynalazek profesora Jerzego Gieleckiego, który stworzył narzędzie mające pomóc w operacjach czaszki:

00:00 / 00:00

Z czego się składa ten wynalazek? Odpowiada Michał Chlebiej – z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – współautor projektu:

00:00 / 00:00

Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego otrzymali nagrodę Grand Jury oraz trzy złote medale z wyróżnieniem. Pierwszy otrzymał wspomniany profesor Jerzy Gielecki, drugi przypadł zespołowi profesorowi Wojciechowi Maksymowiczowi za prototyp urządzenia do pomiaru stopnia osłabienia stopy, trzeci natomiast wygrał zespół profesora Andrzeja Kukwy z Warszawy ale blisko związanego z Wydziałem Medycznym UWM za aparaturę do walki m.in. z bezdechem sennym. (P.Świniarski/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Maksymowicz, brussels, innova
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w województwie Warmińsko-Mazurskim

W Olsztynie po raz pierwszy odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Obchody zainauguruje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz 19 listopada na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Światowy Tydzień...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV