Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pokonał 11,5 tysiąca osób. Piotr Ciepliński z Różnowa koło Olsztyna odebrał gratulacje od wicepremiera Morawieckiego

Wicepremier Mateusz Morawiecki gratuluje-Piotrowi Cieplińskiemu. Fot. Ministerstwo Rozwoju

Mateusz Morawiecki wręczył nagrody laureatom 30. Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zwyciężył w niej Piotr Ciepliński z podolsztyńskiego Różnowa, tegoroczny maturzysta z Liceum Akademickiego w Toruniu.

Podczas spotkania wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział, że wśród jego pracowników są osoby, które zaszły daleko w podobnych zmaganiach. Podkreślił, że jest z nich bardzo zadowolony miedzy innymi dlatego, że mają szerokie spojrzenie na gospodarkę.

00:00 / 00:00

Podczas spotkania Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania finalistów olimpiady. Interesowały ich między innymi tematy dotyczące polityki pieniężnej, czy tak zwanego „planu Morawieckiego”.

Zwycięzca Olimpiady Piotr Ciepliński przyznaje, że sukces pozwolił mu osiągnąć kilka celów. Podkreśla, że dostał się na płatny staż oraz na wymarzone studia za granicą.

00:00 / 00:00

W prestiżowej olimpiadzie organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne wystartowało w tym roku ponad 11,5 tysiąca uczniów z niemal 800 szkół ponadginazjalnych z całego kraju.

W środku zwycięzca olimpiady Piotr Ciepliński. Fot. Bartłomiej Sawka/Cinefoto.pl

Piotr Ciepliński. Fot. facebook laureata

 

(IAR/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ekonomia, olimpiada, wicepremier, Mateusz Morawiecki, Piotr Ciepliński
14 miast z Warmii i Mazur otrzyma ministerialne wsparcie na inwestycje. Do podziału jest ponad 2,5 miliarda złotych

Ponad 2,5 mld zł - to szacowana wartość wsparcia jakie w najbliższych latach otrzymają średnie miasta w Polsce. Ministerstwo Rozwoju przygotowało, zapowiedziany w rządowej Strategii na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV