Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polacy łamią przepisy dotyczące czasowego wwozu pojazdów na teren Federacji Rosyjskiej – alarmują Rosjanie i przypominają przepisy

Przejście graniczne z Federacja Rosyjską. Fot. IAS

Obwodowy Urząd Celny w Kaliningradzie poinformował Krajową Administrację Skarbową o przypadkach łamania przez polskich obywateli przepisów dotyczących czasowego wwozu pojazdów na teren Federacji Rosyjskiej.

Zgodnie z rosyjskim prawem, obcokrajowiec ma prawo wjechać samochodem, zarejestrowanym w innym niż Rosja państwie, na teren Federacji i użytkować go w czasie swego pobytu. Trzeba jednak pamiętać, że po zakończonym pobycie obcokrajowiec musi opuścić Rosję tym samochodem.

Pojazd nie może być na terenie Rosji dłużej niż rok. Z samochodu może korzystać jedynie osoba, która zgłosiła jego wwóz, auta nie wolno nikomu użyczać.  Jeżeli pojazd ma pozostać na terenie Federacji Rosyjskiej należy bezzwłocznie powiadomić o tym Federalną Służbę Celną. Za naruszenie zasad czasowego wwozu pojazdów i sprzedaż na terenie Rosji takiego auta, grożą kary. Jest to grzywna, która może wynieść nawet równowartość przywiezionego samochodu a także utrata tego pojazdu.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rosja, straż graniczna, przejście graniczne, samochód, POJAZD, służba celna
Jechał wężykiem oddać rower. Mężczyzn miał ponad 3 promile

Ponad 3 promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu rowerzysta zatrzymany przez strażników granicznych w Dubeninkach. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił jadący wężykiem mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało u 46-latka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV