Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Połamane drzewa, zniszczone samochody i nagrobki, zalane piwnice. Strażacy usuwają skutki burzy, która przeszła nad regionem

Nad Warmią i Mazurami przechodzą gwałtowne burze z ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Lokalnie burzom towarzyszą opady gradu.

Strażacy interweniowali ponad 100 razy. Najczęściej w powiatach iławskim, nidzickim i nowomiejskim. Strażacy-ochotnicy wyciągnęli z wody dwie osoby, które pływały żaglówką na jeziorze Pluszne. Silny wiatr przewrócił łódkę i ludzie wypadli do wody. Udało się ich wydobyć i przewieźć na ląd.

W Iławie drzewo spadło na 4 zaparkowane samochody, na szczęście nie było w nich ludzi. W większości przypadków strażacy usuwali z dróg i chodników drzewa i konary powalone przez wichurę. Na cmentarzu w Złotowie w powiecie iławskim przewrócone przez wichurę drzewo uszkodziło około 20-tu nagrobków – relacjonuje rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków starszy kapitan Rafał Melnyk.

Są to głównie powalone drzewa, połamane konary. Strażacy wypompowują też wodę z zalanych pomieszczeń. W Iławie drzewo przewróciło się na zaparkowane samochody, na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Również w na terenie powiatu iławskiego drzewo przewróciło się na cmentarzu i uszkodziło około 20 nagrobków.

Strażacy wypompowali też wodę z pięciu zalanych deszczówką piwnic. Przez kilka godzin prądu nie było w kilku wsiach w gminach Lelkowo i Pieniężno.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za P.Karpiszen

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drzewa, wiatr, burza, nagrobki, cmentraz
Burzowy weekend na Warmii i Mazurach. Strażacy interweniowali 178 razy

W ciągu ostatniej doby warmińsko-mazurscy strażacy wyjeżdżali 178 razy do usuwania skutków gwałtownych burz, które przechodziły nad regionem. Najwięcej interwencji odnotowali w powiatach: ełckim, nidzickim i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV