Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja informuje, jak bezpiecznie dojechać do Grunwaldu

Fot. A. Skrago

Pola Grunwaldzkie odwiedzi dziś kilkadziesiąt tysięcy osób, aby obejrzeć XXI Inscenizację bitwy pod Grunwaldem. Nad bezpieczeństwem w czasie imprezy będą jak zawsze czuwać policjanci.

Do patroli mundurowych dołączą służby kryminalne i drogówka. Aby ułatwić dojazd i wyjazd z okolic Grunwaldu zostanie zmieniona organizacja ruchu. Od dziś od godz. 6.00  do niedzieli do 6.00, na trasie Grunwald – Łodwigowo – Stębark – Grunwald będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Przy tej trasie zlokalizowana będzie większość parkingów.

Do miejsca inscenizacji bitwy będzie można dojechać kilkoma trasami:

Dojazd do miejscowości Stębark drogą wojewódzką 537 od miejscowości Pawłowo i drogi krajowej 7 Gdańsk – Warszawa – tą trasą zmierzają goście od strony Warszawy oraz Olsztyna. Podróżni jadący od strony Gdańska i Ostródy dojadą do miejscowości Frygnowo drogą wojewódzką 542 od miejscowości Rychnowo, dalej drogą powiatową 1261 N do Grunwaldu. W miejscowości Frygnowo dołącza szlak wiodący drogą wojewódzką 537 od strony Lubawy i Iławy.

Główny ruch dojazdowy (oraz wyjazdowy po zakończonej imprezie) odbywać się będzie następującymi odcinkami dróg:

  • drogi wojewódzkiej 537 Lubawa – Frygnowo oraz Stębark – Pawłowo,
  • drogi wojewódzkiej 542 Rychnowo – Frygnowo oraz Samin – Działdowo,
  • drogi powiatowej 1261 N Frygnowo – Grunwald, drogi powiatowej 1266 N Samin –Grunwald.

Organizatorzy przygotowali również kilkanaście tysięcy miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i około 100 miejsc parkingowych dla autokarów.

Inscenizacja bitwy rozpocznie się o godzinie 15.00. Policjanci apelują do przyjezdnych, zarówno kierowców, jak i pieszych, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń funkcjonariuszy. Przypominają też, żeby pilnować dzieci oraz portfeli i dokumentów.

 

Autor: K. Kantor/KWP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, droga, parking, trasa, dojazd
Od rana w wypadkach na drogach regionu zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na trasie Święta Lipka - Reszel na drodze wojewódzkiej 594. Na miejscu pracują policjanci. Wstępnie wiadomo, że kierująca osobowym peugeotem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV