Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja ostrzega przed „korona-oszustami”. W Internecie można kupić amulety i cudowne herbatki

Fot. fotolia.pl

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując epidemię koronawirusa, oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje, które zwalczają i zapobiegają szerzeniu się wirusa czy też zajmują się jego leczeniem.

W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też – w przypadku zarażenia – spowodować cudowne wyzdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod służby sanitarne czy ministerstwo zdrowia oraz inne instytucje, które walczą z nowym patogenem. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania fałszywych informacji dotyczących ewentualnych metod leczenia koronawirusa.

Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustami. Apelują, by nie wpuszczać takich osób do domów, a o każdym tego typu przypadku natychmiast informować najbliższa komendę czy posterunek.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, apel, sprzedaż, ostrzeżenie
Silny wiatr, deszcz a nawet burze. IMGW wydało ostrzeżenie

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem niemal w całym kraju. Na wybrzeżu oraz w województwie warmińsko-mazurskim obowiązuje ostrzeżenie drugiego, czyli wyższego stopnia, informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV