Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja podaje: coraz więcej interwencji domowych. Czego dotyczą?

Z uwagi na pandemię koronawirusa i konieczność przebywania w domu, policjanci odnotowują większą liczbę interwencji domowych. Często dotyczą np. zbyt głośnego zachowania sąsiadów, ale czasami także przemocy domowej.

Bądźmy czujni, gdy komuś dzieje się krzywda – apeluje sierżant Izabela Cyganiuk rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Jako przykład można podać zatrzymanie 36-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami i bratem. Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku śledczych i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zadecydował o zastosowaniu wobec sprawcy przemocy domowej, trzymiesięcznego tymczasowego aresztu – zwraca uwagę Izabela Cyganiuk.

00:00 / 00:00

Z kolei komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji zwrócił uwagę, że to przede wszystkim sprawy porządkowe, obecnie rzadko policja jeździ na wezwania w sprawie przemocy w rodzinie.

00:00 / 00:00

Wzrosła za to liczba zgłoszeń dotyczących głośnego słuchania muzyki czy głośnego zachowania, a także picia alkoholu pod chmurką.

00:00 / 00:00

W przypadku każdego wezwania na miejsce jedzie patrol, by sprawdzić co się tam dzieje. Nie każda interwencja kończy się karą za zakłócanie spokoju sąsiadom, zwykle policja zaczyna od pouczenia i zwrócenia uwagi.

Za znęcania się nad najbliższymi grozi 5 lat więzienia.

 

Autor: M. Stankiewicz/J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, znęcanie się, przemoc domowa, interwencje
Tłumaczył, że bardzo się spieszy i wie, że źle zrobił. Policja zatrzymała pirata drogowego

Młody kierowca z gminy Budry wyprzedzał w niedozwolonym miejscu i prawie zderzył się z radiowozem na drodze pod Węgorzewem. O szczegółach informuje asp. Agnieszka Filipska z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV