Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja podsumowała 2015 rok na drogach Warmii i Mazur

Fot. PSP w Olsztynie

Ponad 120 wypadków mniej, mniej ofiar śmiertelnych, rannych i nietrzeźwych za kierownicą. Na drogach Warmii Mazur w minionym roku było bezpieczniej niż w 2014 – tak wynika ze wstępnych danych policji.

W ubiegłym roku w regionie były 1523 wypadki drogowe, w których zginęło 137 osób (o 11 mniej niż w 2014), a 1856 zostało rannych (o 205 mniej niż w 2014). Wśród ofiar śmiertelnych, 30 osób to piesi, a 70 osób zginęło w wyniku czołowych zderzeń pojazdów, albo uderzenia samochodu w drzewo.

Policjanci zatrzymali także w województwie 4176 kierujących pod wpływem alkoholu. To aż o 1300 mniej niż rok wcześniej.

Niemały wpływ miała na to ubiegłoroczna nowelizacja przepisów, która zaostrzyła kary dla nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym.

Od chwili wejścia w życie nowych regulacji prawnych, na warmińsko-mazurskich drogach policjanci zatrzymali na 3 miesiące 529 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Siedmiu kierowców, którzy przewozili w swoich autach więcej osób niż dopuszczają to przepisy, straciło prawo jazdy na kwartał. W 18 przypadkach, kierowcy mimo odebrania im prawa jazdy nadal prowadzili auta, dlatego z godnie z przepisami, okres zatrzymania uprawnień wydłużono im do 6 miesięcy.

(kwp/wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, wypadki, policja
Ranni w wypadku w okolicach Dobrego Miasta

Pięć osób zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło na wojewódzkiej drodze nr 593 koło Nowej Wsi Małej w okolicach Dobrego Miasta. Wszystkie jechały samochodem osobowym,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV