Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja podsumowała długi weekend na polskich drogach i nad wodą

Ze wstępnych danych Komendy Głównej Policji wynika, że od 30 maja do 2 czerwca w 419 wypadkach zginęło 25 osób, a 508 zostało rannych.

Jak poinformowała aspirant Wioletta Szubska z Wydziału Prasowego Komendy Głównej Policji zatrzymano 1078 nietrzeźwych kierowców.

Na drogach Warmii i Mazur w 19 wypadkach,  zginęły 2 osoby, a 19 zostało rannych. Policja odnotowała ponad 200 kolizji. Zatrzymano 43 nietrzeźwych kierowców.

Tylko sobotę i niedzielę w Polsce doszło do 97 wypadków, w których zginęlo 7 osób, a 127 zostało rannych. Zatrzymano 323 nietrzeźwych kierowców.  W województwie warmińsko-mazurskim w 3 sobotnich wypadkach rany odniosło 9 osób.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze.

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa podczas powrotów do domu. Ważne, żebyśmy byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. Nie chodzi o nasze własne bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego i pasażerów, którzy z nami jadą

– podkreśliła aspirant Szubska.

Niebezpiecznie było też nad wodą. Od początku czerwca utonęło aż osiem osób, w tym aż pięć od soboty. Łącznie od 1 kwietnia do 2 czerwca utonęło 97 osób.

Warmińsko-mazurscy policjanci rozpoczęli sezon na wodzie. Fot. A. Podbielska

Redakcja: BSChromy za PAP/KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, jezioro
Niebezpiecznie na drogach Warmii i Mazur. Dziewięć osób rannych w trzech wypadkach

  Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku na trasie krajowej numer 16. W Lasecznie Małym między Iławą a Kisielicami traktor zderzył się z samochodem osobowym. Przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV