Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja podsumowuje długi weekend na drogach

W wypadku w Miłogórzu zginęły trzy osoby. Fot. KWP w Olsztynie. Fot. policja

W czasie długiego czerwcowego weekendu na drogach Warmii i Mazur zginęły cztery osoby. W porównaniu z ubiegłym rokiem, mniej było wypadków, a więcej kolizji i nietrzeźwych kierowców.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 51 w Miłogórzu koło Lidzbarka Warmińskiego. Jadący z Dobrego Miasta w kierunku Bartoszyc kierowca opla astra najprawdopodobniej wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka tirem. Trzy osoby podróżujące samochodem osobowym zginęły na miejscu. Kierujący tirem był trzeźwy, nic mu się nie stało . Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Do poważnego wypadku doszło też w Olsztynie. W czwartek rano na ulicy Towarowej kierujący motocyklem stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w przydrożną latarnię. Mężczyzna zginął na miejscu.

W piątek na ulicy Sielskiej w Olsztynie dachowała toyota. Kierującemu i pasażerce nic się nie stało.

Do podobnego zdarzenia doszło na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie, gdzie za szybko jechał, a następnie dachował fiat. Kierująca i pasażer również wyszli z wypadku bez poważniejszych ran.

Jak poinformowała Anna Fic z biura prasowego KWP w Olsztynie, podczas długiego weekendu na drogach regionu doszło w sumie do 19 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 19 zostało rannych. Było też prawie 220 kolizji. Policja zatrzymała 76 nietrzeźwych kierowców. W zeszłym roku było ich 61. (gaj/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki
Uwaga! Zwierzęta leśne wychodzą na drogi

Policjanci apelują o szczególną uwagę. Tylko wczoraj w Olsztynie pod samochody dwukrotnie weszły łosie. Kierowcom nic się nie stało. Pierwszy z wypadków wydarzył się rano 30.04....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV