Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja poszukuje fałszywego agenta i apeluje

Fot. KWP w Olsztynie

Elbląska policja apeluje do starszych osób o ostrożność w kontakcie z osobami podszywającymi się pod ich dalszych krewnych, urzędników czy policję.

Oszuści próbują wyłudzać pieniądze, często oszczędności całego życia ich ofiar. Na kilkanaście prób wyłudzenia pieniędzy jakie ostatnio odnotowali elbląscy policjanci, oszustom uległy dwie osoby. Pozostałych nie dało się oszukać, ponieważ słyszały wcześniej o tego rodzaju przestępstwach.

Fałszywy agent
Policja wciąż szuka fałszywego agenta, który wyłudził od 65-letniego elblążanina 30 tysięcy złotych. Ofiara tak dała się omotać opowieścią o udziale w tajnej akcji policji, że na żądanie przestępcy wzięła kredyt. Miała to być pułapka na hakerów, a pożyczone pieniądze miały wrócić do banku. Mężczyzna był przekonany, że pomaga policji. Jak tłumaczy, tak dał się omotać, że działał jak automat. Oszust pokazał 65- latkowi legitymację. Obiecał też dużą nagrodę za pomoc. Opamiętanie przyszło za późno. Pomyślałem później, że jak ja mogłem dać obcemu tyle pieniędzy, a może ta legitymacja była fałszywa – opowiada zrozpaczona ofiara.

Mężczyzna, który dał się oszukać opowiedział o swojej przygodzie, aby przestrzec innych. Teraz razem z policją apeluje do seniorów o większą rozwagę.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, wnuczek, apel
Sprawniejsza kontrola autobusów w Elblągu

Policjanci stworzyli w Elblągu stałe miejsce kontroli autokarów wycieczkowych. Do tej pory, aby dokonać kontroli, patrol musiał udać się w różne miejsca na terenie Elbląga. Teraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV