Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja przechwyciła 180 krzaków konopi i 4,5 kg marihuany

Fot. KMP Elbląg

Narkotyki podczas wspólnej akcji przechwycili policjanci z Elbląga i Olsztyna. Plantacje na terenie mazowieckiej gminy Sierpc prowadził mieszkaniec podelbląskiego Pasłęka.

Kolejne nielegalne substancje funkcjonariusze znaleźli w samym Pasłęku – mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblagu:

Dwie szklarnie, gdzie mężczyzna uprawiał rośliny, policjanci zlokalizowali na terenie działki, w okolicach miejscowości Sierpc. Tam też został zatrzymany 30-letni podejrzany. Zabezpieczono 29 pakunków foliowych, w których była marihuana, środki chemiczne do uprawy roślin, nasiona, a nawet książki o tematyce uprawy konopi.

00:00 / 00:00

Zatrzymany 30-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie był wcześniej karany. Za usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, narkotyki, marihuana, szklarnia, Jakub Sawicki, konopia indyjska
Pacjent wpadł w szał, gryzł i uderzył lekarza. Grozi mu do trzech lat więzienia

Mieszkaniec Olsztyna podczas badania lekarskiego na oddziale ratownictwa w jednym ze szpitali wpadł w szał. 20-latek pluł na lekarza, gryzł go, uderzył dłonią w twarz i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV