Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja przerwała żniwa na plantacjach marihuany

Mrągowscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Na ośmiu plantacjach zabezpieczono ponad 300 krzaków konopi.

Kryminalni ustalili, że na terenie gmin Mrągowo i Piecki, w kompleksach leśnych, uprawiane są krzaki konopi indyjskich. Dzięki sprzętowi audio-wizualnemu najpierw odnaleziono pierwszą plantację, a po niej kolejnych siedem.

W tym samym czasie policjanci zatrzymali również podejrzanego, który prowadził nielegalne uprawy. 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 312 sztuk nielegalnych krzaków w różnych fazach wzrostu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia art. 63 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, narkotyki, marihuana, zatrzymanie
16-latka z Olsztyna postawiła na nogi policję i straż pożarną, bo jej partner chciał pójść na dyskotekę

Mieszkanka osiedla Jaroty wzywała nocą pomocy. W czasie interwencji policjanci znaleźli w mieszkaniu niedozwolone substancje. Funkcjonariusze  próbowali dostać się do mieszkania, z którego słychać było krzyk...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV