Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja użyła gazów łzawiących i broni, aby zapobiec bijatyce kiboli

Policja udaremniła tzw.”ustawkę”, czyli regularną bójkę kiboli przed meczem Stomilu Olsztyn i Puszczy Niepołomice. Doszło do starć z użyciem gazu łzawiącego, mundurowi oddali też kilka ostrzegawczych strzałów w powietrze.

Do bijatyki miało dojść w miejscowości Młynek. Gdy  do lasu wjechało około 40. samochodów z młodymi, żądnymi mocnych wrażeń mężczyznami, do akcji wkroczyła policja. W trakcie legitymowania całej grupy, czyli  120 osób chuligani zaatakowali funkcjonariuszy. Policjanci byli zmuszeni użyć  gazu łzawiącego i broni.

Starszy sierżant Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie wyjaśnił, że w związku z napaścią na policjantów zatrzymano 21 pseudokibiców Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław, Rakowa Częstochowa i Stomilu Olsztyn. Nieco mniej krewkich kiboli ukarano 25  mandatami.

00:00 / 00:00

Prokuratorzy postawili zatrzymanym zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz „zmuszania ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych”. Mają dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Wszystkim zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Pseudokibice, którzy na  rozróbę  przyjechali z całego kraju,  mają od 19 do 35 lat.

„Ustawka” została zaplanowana na minioną sobotę, lecz dopiero dziś policja poinformowała o całym wydarzeniu.

Autor: KGrabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil, pseudokibice
W Stomilu idą zmiany

Ostatnie dni przyniosły wiele informacji dla kibiców olsztyńskiego Stomilu. Jedna z nich jest związana ze stadionem. Po pracach remontowych jakie wskazał PZPN, klub zgłosił olsztyński stadion...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV