Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja w Bartoszycach nie odwoła się w sprawie urzędniczki od „fiskalnej żarówki”

Fot. fotolia

Chodzi o umorzenie postępowania w sprawie urzędniczki skarbówki obwinionej o jazdę samochodem bez należytego oświetlenia.

Miało to związek ze słynną już kontrolą u mechanika, który nie wystawił paragonu za wymianę żarówki w aucie. Urzędniczki chciały ukarać mechanika 50-złotowym mandatem. Mężczyzna odmówił i sprawa trafiła do sądu, który ostatecznie uznał winę mechanika, ale odstąpił od wymierzenia mu kary.

Po tej sprawie bartoszycka policja wniosła o ukaranie urzędniczki Joanny L. za to, że w listopadzie 2017 roku na drodze gminnej z Bartoszyc do Sędławek kierowała samochodem, wiedząc, że nie jest „należycie zaopatrzony w wymagane urządzenie”, tj. w żarówkę pozycyjną lampy tylnej prawej. Za takie wykroczenie grozi grzywna.

Sąd w zachowaniu obwinionej nie dopatrzył się jednak społecznej szkodliwości czynu i umorzył postępowanie.

Podkomisarz Łukasz Grabczak z komendy powiatowej w Bartoszycach poinformował, że policja nie zaskarży orzeczenia sądu. Oznacza to, że wydane pod koniec stycznia przez sąd postanowienie o umorzeniu postępowania stanie się w najbliższych dniach prawomocne.
Autor: PAP
Redakcja: J.Golon/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, skarbówka, żarówka
Ciąg dalszy w sprawie żarówkowej prowokacji. Znamy wyrok wobec urzędniczki z Bartoszyc

Nie będzie kary za niesprawną lampę, służącą słynnej urzędniczej prowokacji. Sąd Rejonowy w Bartoszycach umorzył sprawę pracownicy tamtejszego Urzędu Skarbowego. W listopadzie 2017 roku do mechanika...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV