Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja zapowiada wzmożone kontrole podczas wakacji. Każdego dnia na drogach pojawi się ponad 4 tysiące funkcjonariuszy

Fot. Twitter KWP Olsztyn

Policja rozpoczyna wakacyjną akcję na drogach. Każdego dnia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego będzie pilnować cztery tysiące funkcjonariuszy.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że kierowcy wyjeżdżający na wakacyjny wypoczynek powinni zwrócić szczególną uwagę na dozwoloną prędkość.

00:00 / 00:00

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka podkreśla z kolei, że na bezpieczeństwo mają wpływ nie tylko policjanci, ale też kierowcy i pasażerowie. Jako przykład podał uniemożliwianie prowadzenia samochodu osobom pod wpływem alkoholu.

00:00 / 00:00

Policja uruchomiła internetową mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Codziennie na mapie kolorem czerwonym będą oznaczane miejsca, w których doszło do śmierci w wypadku drogowym, a kolorem czarnym – wszystkie takie zdarzenia od początku wakacji.

 

Źródło: IAR
Redakcja: P. Świniarski/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, ruch drogowy, wakacje, kontrole, Radosław Kobryś
Miał ponad promil alkoholu we krwi i leciał wiatrakowcem. Groźny wypadek w powiecie ełckim

W miejscowości Jeziorowskie w powiecie ełckim doszło do wypadku lotniczego. Pilot wiatrakowca - lekkiego statku powietrznego w trakcie lotu zahaczył o dach jednego z budynków i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV