Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci będą polować na piratów drogowych. Ruszają kaskadowe pomiary prędkości

kontrola prędkości

Na drogach w całej Polsce rozpoczęła się policyjna akcja „kaskadowy pomiar prędkości”. Od 6 rano do godziny 22 funkcjonariusze z drogówki będą ograniczać zapędy kierowców zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim.

W akcji w Polsce uczestniczy ponad pięć tysięcy policjantów ruchu drogowego. Na czym polegają działania – wyjaśnia komisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:

Policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu tego typu kontroli może wziąć udział większa liczba radiowozów. Dzięki temu policjanci mogą skuteczniej zahamować zapędy kierowców.

W województwie warmińsko-mazurskim w akcji uczestniczy dwustu policjantów. Będą upominać, ale i karać mandatami kierowców, którzy przekraczają dopuszczalne prędkości.

Podczas tegorocznych wakacji w Polsce doszło już do ponad 150 wypadków drogowych. W Warmińsko-Mazurskiem tylko minionej doby w trzech wypadkach ranne zostały cztery osoby. Od początku wakacji na drogach regionu zginęło sześć osób.

Jak dużo było tragicznych wypadków w kraju – można to sobie uzmysłowić zapoznając się z Mapą Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym – Wakacje 2019. Dostępna jest ona na stronie internetowej policji. Każdego dnia przybywa na niej punktów oznaczających kolejne ofiary wypadków w Polsce.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kierowcy, kontrole, prędkość, kaskadowe kontrole prędkości
„To książka, którą czyta się z zaciekawieniem do samego końca”. W Olsztynie zaprezentowano publikację ukazującą historię policji państwowej

„To książka, którą czyta się z zaciekawieniem do samego końca”. Mowa o publikacji aspirant sztabowej Anety Lichoty z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Książka nosi tytuł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV