Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci ćwiczyli na stadionie

ćwiczenia oddziałów prewencji na stadionie w Ostródzie, fot. KWP

Oddział Prewencji Policji z Olsztyna oraz Nieetatowe Pododdziały Policji z Ostródy, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego i Działdowa wzięły udział w wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na stadionie miejskim w Ostródzie.

Policjanci doskonalili swoje umiejętności w formowaniu szyków policyjnych, co może być niezbędne podczas zabezpieczeń imprez masowych. Sami funkcjonariusze podkreślają potrzebę organizowania takich ćwiczeń, bo jak twierdzą- „Im więcej wylanego potu teraz, tym mniej straconej krwi w przyszłości”.

Funkcjonariusze ubrani w tzw. żółwia, wyposażeni w kask, tarcze, pałki oraz plecakowe i ręczne miotacze pieprzu doskonalili swoje umiejętności w formowaniu policyjnych tyralier i kordonów oraz poruszania się po trybunie stadionu i drogach ewakuacyjnych.

Jak mówił jeden z policjantów: „Pobyt w Ostródzie to dobra okazja do poznania tego stadionu z bliska. Takie rozeznanie może nam pomóc w przypadku naszego ewentualnego udziału w przywracaniu zakłóceń porządku związanych z meczem piłkarskim”.

Na ostródzkim stadionie, przy -15 stopniach Celcjusza, funkcjonariusze spędzili przeszło 4 godziny, realizując scenariusze wymyślane przez dowódców. Mróz i zalegający śnieg, choć nie ułatwiały, nie przeszkodziły w realizacji zadań. Ćwiczenia te, to również dobry sprawdzian przed zbliżającym się meczem Stomilu Olsztyn z Cracovią. (kwp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Slider, stadion, ćwiczenia
Najlepszym z Najlepszych

Już po raz dziesiąty marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Laurem ,,Najlepszym z Najlepszych” uhonorował osoby, instytucje i organizacje, których działania, osiągnięcia i aktywność zostały w ubiegłym roku wyjątkowo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV