Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci i służba więzienna z Braniewa oddali 14 litrów krwi

Pobieranie krwi

W komendzie powiatowej policji w Braniewie krew oddało 35 funkcjonariuszy, pracowników służby więziennej  i mieszkańców powiatu.

Według danych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Warmii i Mazurach krwi zawsze brakuje, a najmniej jest grup  0 oraz   A i B z ujemnym RH.

Dziś krew można oddawać jeszcze w mobilnym ambulansie na Placu Kętrzyńskim w Kętrzynie, a jutro w Zespole Szkół przy ulicy Sportowej w Ostródzie.

A my przypominamy, że krwiodawcą może zostać każdy, kto skończył 18 lat. Cały proces trwa około godziny, najpierw  trzeba się zarejestrować, wypełnić formularz i przejść podstawowe badania. Potem przez około 10 minut pobierana jest krew. A po zakończonym zabiegu trzeba  jeszcze przez kilka minut odpocząć dla nabrania sił.

Gdyby ktoś zdecydował się na wizytę w punkcie krwiodawstwa, to przypominamy, że oddziały terenowe przyjmują chętnych  w  Elblągu, Bartoszycach, Giżycku, Nidzicy, Działdowie, Iławie i Pasłęku.

Autor: KPiasecka
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, krew
Masz szansę uratować komuś życie. Sprawdź, gdzie możesz wsiąść do mobilnego punktu krwiodawstwa

Wakacje to czas, gdy jest szczególnie potrzebna. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowali zbiórkę krwi przed Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie. Jako pierwsi ten cenny płyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV