Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci ostrzegają użytkowników bankowości elektronicznej przed oszustami

Fot. fotolia.pl

Policjanci z Elbląga odnotowali w ostatnich dniach trzy przypadki dotyczące wyłudzenia pieniędzy. Chodzi o popularną metodę „na blika”.

Przestępcy włamują się na konta społecznościowe i podszywając się pod właścicieli kont, prosząc o szybką pożyczkę. Ataki oszustów internetowych zanotowano w tym tygodniu w Elblągu. Były to trzy podobne zdarzenia. W jednym przypadku kobieta zgłosiła, że na konto popularnego portalu społecznościowego włamał się nieznany sprawca. Następnie za pośrednictwem komunikatora internetowego wysłał do jej znajomych prośbę o dokonanie wpłaty kilkuset złotych, pod pretekstem zakupu kosmetyków. Znajomi odpowiedzieli na apel. Straty to 700 złotych. Inny mężczyzna chcąc pomóc znajomemu stracił w ten sposób tysiąc złotych. Policja radzi,by w przypadkach prośby o pieniądze przez internet zadzwonić do takiej osoby. Jeśli takie apele będą wysyłane z naszego konta, to najlepiej zmienić hasła i powiadomić o tym znajomych.

Warto pamiętać o regularnej zmianie kodów dostępu do kont internetowych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Grupa przestępcza zajmująca się stręczycielstwem rozbita. CBŚP zatrzymało czterech mieszkańców Warmii i Mazur

Funkcjonariusze białostockiego oddziału CBŚP rozbili grupę przestępczą zajmującą się stręczycielstwem. Przestępcy działali między innymi w Ełku, Suwałkach, Augustowie i Białymstoku. Jak poinformowała komisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV