Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci proszą: zrezygnujmy ze świątecznych wyjazdów, ochrońmy bliskich

Fot. KWP Olsztyn

Policja prosi, by ograniczyć świąteczne odwiedziny. W ten sposób mundurowi przyłączyli się do wcześniejszych apeli premiera i ministra zdrowia, którzy wzywali do powstrzymania się od wyjazdów do rodzin.

Jak powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, pozostając w domach ograniczymy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zaznaczył, że takie odwiedziny mogą się skończyć zarażeniem, ponieważ niektóre zakażone osoby nie mają objawów choroby COVID-19, nie wiedzą, że są chore i roznoszą wirus.

Policjanci zapowiadają, że na drogach pojawią się dodatkowe patrole. Osoby, które nie będą przestrzegać ograniczeń w poruszaniu się, mogą być ukarane.

Mariusz Ciarka powiedział, że sprawdzany będzie tradycyjnie stan techniczny pojazdu, a także trzeźwość kierowców. Dodatkowo funkcjonariusze będą pytać o cel podróży. Jeśli okaże się, że kontrolowani podróżują w innych, niż określone w przepisach celach, będą musieli liczyć się z karą. Policjanci zastrzegają, że każda sprawa będzie badana indywidualnie.

 

Redakcja: K. Ośko za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Tragiczny wypadek na DK 63 w Piszu. Nie żyje motocyklista. Policja zorganizowała objazd

Mężczyzna kierujący motocyklem zginął w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 63 w Piszu - podała policja. Zorganizowano objazdy przez Jagodne. Jak poinformowała nadkom....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV